BRZEŹCE: Pożar w kurniku

W środę (15.03) po południu strażacy z Ryk zostali powiadomieni o pożarze kurnika w Brzeźcach (Gmina Stężyca). Szybka i prawidłowa reakcja świadków i przybyłych strażaków pozwoliła znacznie ograniczyć rozwój pożaru oraz powstałe w jego wyniku straty.

© OSP Brzeziny

© OSP Brzeziny

Pożar w kurniku zauważony został w środę (15.03) po godzinie 14. Do akcji ratowniczo-gaśniczej zadysponowane zostały zastępy PSP z Ryk oraz okolicznych jednostek OSP.

Jak ustalono ogniem zajęta była ściółka i fragment ocieplenia dachu. Dzięki przytomnej reakcji świadków, którzy zamknęli szczelnie kurnik udało się znacznie ograniczyć rozwój pożaru. Ratownicy podali prądy wody z zewnątrz i od środka. Panujące wewnątrz silne zadymienie wymusiło konieczność pracy w aparatach ochrony układu oddechowego. Po zlokalizowaniu pożaru budynek został oddymiony. Jak się dowiedzieliśmy w budynku nie było zwierząt. Stąd też straty są stosunkowo niewielkie.

W trwającej około 1,5 godziny akcji udział brało łącznie 6 zastępów straży pożarnych, w tym: 3 zastępy JRG KP PSP Ryki, a także jednostki OSP KSRG Brzeziny i Pawłowice oraz OSP Brzeźce.

 

Share