• Home »
  • Ryki »
  • BRZEZINY: Uderzył w drzewo. Pasażerka zmarła w szpitalu

BRZEZINY: Uderzył w drzewo. Pasażerka zmarła w szpitalu

Do tragicznego wypadku doszło minionego wieczoru w Brzezinach na drodze powiatowej między Rykami a Stężycą. Samochód osobowy bmw, którym kierował 20-letni mężczyzna wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Tam 20-letnia pasażerka zmarła.

Foto: KP PSP Ryki

Foto: KP PSP Ryki

Przed godziną 22:00 we wtorek (9.05) w Brzezinach na drodze powiatowej między Rykami a Stężycą osobowe bmw uderzyło w drzewo. Na miejsce wypadku zadysponowani zostali strażacy z JRG KP PSP Ryki i OSP Brzeziny, policjanci i dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Samochodem podróżowały dwie młode osoby w wieku 20 lat. W momencie przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej kierowca stał obok samochodu, pasażerka znajdowała się w pojeździe – informuje st. kpt. Jarosław LASEK, oficer prasowy KP PSP w Rykach. W pierwszej kolejności działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca wypadku, następnie przy użyciu sprzętu hydraulicznego dokonano dostępu do poszkodowanej – relacjonuje st. kpt. Jarosław Lasek. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przejął poważnie ranną pasażerkę. Lżej ranny kierujący autem pod opieką strażaków oczekiwał na dojazd drugiej karetki. Poszkodowane w wypadku osoby zostały przewiezione do szpitali. Jak przekazał nam st. sierż. Kamil KARBOWNICZEK z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, dziś w garwolińskim szpitalu zmarła pasażerka bmw, 20-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję strażacy usunęli z jezdni niebezpieczne elementy samochodu, które zagrażały bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Działania strażaków zakończyły się po ponad 2 godzinach.

Share