• Home »
  • Ryki »
  • CHRUSTNE/MOSZCZANKA: Stracili prawa jazdy za brak ostrożności

CHRUSTNE/MOSZCZANKA: Stracili prawa jazdy za brak ostrożności

W miniony czwartek, na terenie gminy Ryki dwóch kierowców straciło prawo jazdy. W obu przypadkach przyczyną było doprowadzenie do kolizji w wyniku rażącego naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

Kolizja w Moszczance / Foto: KPP Ryki

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (8.02) po godz. 8:20 na drodze krajowej 48 w miejscowości Chrustne. Uczestniczyły w nim ciężarowy MAN i osobowy chevrole.

Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki MAN, 55-latek z gminy Łaskarzew włączając się do ruchu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu chevroletowi, którym drogą K-48 w kierunku Moszczanki podróżował 25-letni mieszkaniec gminy Ryki – informuje oficer prasowy KPP w Rykach, mł. asp. Katarzyna SZEWCZUK.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca ciężarówki nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy. Ponadto, odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do Sądu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia prawo jazdy stracił również 34-latek z Ryk, który po godz. 17:00 spowodował kolizję w Moszczance.

Jak informuje rzecznik ryckiej policji: Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną tego zdarzenia było również nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu. Mężczyzna chcąc wyjechać samochodem ciężarowym marki Iveco z jednej z posesji na drogę nie upewnił się, czy wykonywany manewr cofania nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Uderzył w przejeżdżającego volkswagena, którym podróżowały 3 osoby.

Uczestnikom tego zdarzenia, na szczęście, nic poważnego się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Obaj byli trzeźwi. Również w tym przypadku do sądu skierowany będzie wniosek o ukaranie sprawcy kolizji.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Pośpiech i podejmowanie zachowań ryzykowanych na drogach, szczególnie w zimowym okresie, kiedy nawierzchnia dróg jest śliska lub zaśnieżona mogą skutkować nieprzyjemnymi zdarzeniami drogowymi.

Share