GOŁĄB/DW-801: Bus wypadł z drogi. 10 osób w szpitalu

W czwartek (2.03) przed godziną 10:00 na drodze wojewódzkiej 801 w Gołębiu doszło do wypadku, w którym uczestniczył bus pasażerski, wykonujący kurs rejsowy z Dęblina do Puław. Auto zjechało z wysokiego nasypu i przewróciło się na bok.

Foto: Powisle112.info

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG KP PSP Ryki (Posterunek PSP w Dęblinie) i JRG KP PSP Puławy, a także 4 zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policjantów. Przybyła również grupa operacyjna z KP PSP w Puławach.

Jak ustalono z chwilą przyjazdu ratowników wszyscy podróżujący byli poza pojazdem. Z informacji przekazanych przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Puławach bryg. Krzysztofa MORAWSKIEGO, wynika, że auto zostało postawione na kołach przez podróżujące nim osoby. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia instalacji paliwowej pojazdu i wycieku paliwa. Sprawna reakcja kierowcy i ratowników zapobiegła powstaniu pożaru.

Od rzecznik prasowej puławskiej policji mł. asp. Ewy REJN-KOZAK dowiedzieliśmy się, że troje pasażerów oddaliło się z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast do szpitali w Puławach, Rykach i Dęblinie przewieziono 9 osób, które uskarżały się na drobne potłuczenia.  Jedna osoba z niewielkimi obrażeniami ciała została przetransportowana przez zespół LPR do Lublina. Jak przekazała popołudniu nadkom. Renata LASZCZKA-RUSEK, rzecznik prasowy KWP w Lublinie: W szpitalu pozostały dwie osoby, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.  Pozostali pasażerowie po badaniach  zostali zwolnieni do domów.

Kierowca busa był trzeźwy. Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Na czas działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej 801 w miejscu zdarzenia był wstrzymany.

Share