• Home »
  • Puławy »
  • KAZIMIERZ DLN.: Policjanci odnaleźli zaginionego 16-latka i odzyskali skradzioną łódź

KAZIMIERZ DLN.: Policjanci odnaleźli zaginionego 16-latka i odzyskali skradzioną łódź

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów z Kazimierza Dolnego i strażaków ucieczka z domu 16-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny nie zakończyła się tragedią. Chłopak po kłótni z matką uciekł z domu, a następnie odpłynął skradzioną łodzią w kierunku Puław.

Foto: KPP Puławy

Do całego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (7/8.09). Kazimierscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 16-letniego mieszkańca jednej z miejscowości koło Kazimierza Dolnego. Powodem ucieczki była kłótnia z matką. Zaniepokojona kobieta o zdarzeniu powiadomiła policję.

Mundurowi po otrzymanym sygnale rozpoczęli poszukiwania nastolatka. W trakcie poszukiwań dostali informację o kradzieży łodzi o wartości prawie 8 tys. zł z portu w Kazimierzu Dolnym. Skojarzyli obydwa fakty mimo, że wydawało się to nieprawdopodobne żeby 16-latek próbował płynąć łodzią przy niesprzyjającej aurze i panujących ciemnościach – informuje mł. asp. Ewa REJN-KOZAK, oficer prasowy KPP w Puławach.

Trop okazał się słuszny. Kilka chwil później mundurowi dostrzegli chłopaka w łodzi, który wiosłując płynął w kierunku Puław.

Funkcjonariusze powiadomili straż pożarną oraz koordynowali dalsze działania. Do pomocy włączył się też mężczyzna pilnujący portu. Gdy chłopak zorientował się, że nie ma szans, dopłynął do wyspy, porzucił łódkę i zaczął uciekać. Na szczęście udało się go znaleźć zanim doszło do nieszczęścia, bowiem teren gdzie się znajdował jest bardzo niebezpieczny, w niektórych miejscach woda sięga prawie dwóch metrów – relacjonuje Ewa Rejn-Kozak.

O dalszym losie 16-latka zadecyduje wkrótce sąd ds, rodzinnych i nieletnich.

Share