• Home »
  • Ryki »
  • KP PSP RYKI: Informacja o zdarzeniach za okres 01-09.04.2017

KP PSP RYKI: Informacja o zdarzeniach za okres 01-09.04.2017

Informacja za okres od 1 do 9 kwietnia 2017 roku

Foto: Archiwum Powiśle112.info

Od 1 do 9 kwietnia doszło do 16 pożarów suchych traw o łącznej powierzchni około 3,13 ha, w gaszeniu których udział brali strażacy PSP i OSP z terenu powiatu.

02.04.2017r.

  • Stryj gm. Kłoczew – pożar murowanej stodoły. Na miejsce pożaru jako pierwsze przybyły jednostki OSP Stara Huta i OSP Kłoczew. Stodoła objęta była całkowicie pożarem. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do wyrzucania na zewnątrz tlącej się słomy, siana, nagromadzonej odzieży, starych mebli, elementów karoserii samochodowych i dogaszania wodą. Strażacy dokonali także częściowej rozbiórki nadpalonej więźby dachowej, która groziła zawaleniem. W działaniach gaśniczych brali udział strażacy z KP PSP w Rykach, OSP Gęsia Wólka, OSP Stryj, OSP Janopol, OSP Wylezin, i OSP Stare Zadybie.

03.04.2017r.

  • Ryki ul. Żytnia – na skrzyżowaniu ul. Żytnia z ul. Wspólną doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW z motocyklem Yamaha. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca motocykla, który był przytomny. Na miejscu była Policja, która zabezpieczała miejsce zdarzenia. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, założeniu opatrunku osłaniającego na lewe kolano, wsparciu psychicznym, odłączeniu akumulatora w motocyklu oraz na ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych. W czasie udzielania pomocy medycznej na miejsce akcji dojechał ZRM, który przejął poszkodowanego.

Sporządził:
st. kpt. Jarosław Lasek
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego PSP w Rykach

Share