• Home »
  • Ryki »
  • KP PSP RYKI: Informacja o zdarzeniach za okres 01-08.05.2017

KP PSP RYKI: Informacja o zdarzeniach za okres 01-08.05.2017

Informacja za okres od 1 do 8 maja 2017 roku.

Foto: KP PSP Ryki

W wyniku intensywnych  opadów deszczu strażacy PSP i OSP wyjeżdżali do następujących zdarzeń:

01.05.2017 r.

  • Przykwa gm. Kłoczew – woda spływająca z jezdni zalała posesję i piwnicę budynku gospodarczego. Działania strażaków z OSP Przykwa polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy szlamowej.

04.05.2017 r.

  • Leopoldów gm. Ryki – zalana posesja. Powstałe rozlewisko zagrażało pobliskim budynkom (kościół parafialny i plebania). Strażacy z KP PSP w Rykach i OSP Leopoldów wypompowali wodę do pobliskiego rowu, a następnie za pomocą łopat wykonali odpływ wody do pobliskiego rowu melioracyjnego.

  • Grabów Szlachecki gm. Nowodwór – zalana piwnica w budynku mieszkalnym. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na wypompowaniu wody.

06.05.2017r.

  • Dęblin – niedrożny przepust pod drogą na rzece Irenka. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na udrożnieniu przepustu za pomocą bosaków, którymi wyciągnięto z rzeki śmieci oraz gałęzie drzew.

  • Swaty gm. Ryki – zalany garaż oraz piwnica w budynku mieszkalnym. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy do przydrożnego rowu.

06.05.2017r.

  • Foto: KP PSP Ryki

    Zosin gm. Ułęż – na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z drogą powiatową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W pierwszej kolejności działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP Zosin polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej czterem osobom podróżującym samochodami. W początkowych działaniach medycznych strażakom pomocy udzielało dwóch ratowników medycznych, którzy przypadkowo przejeżdżali karetką. Jako pierwsze na miejsce wypadku przyleciało LPR, następnie na miejsce zdarzenia przybyły dwie karetki. Wszystkie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitali. W rozbitych samochodach odłączono akumulatory, dodatkowo w jednym samochodzie zakręcono zawór gazu. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez techników policji zneutralizowano powstałe plamy płynów eksploatacyjnych, zebrano rozbite szkła i plastiki, które zagrażały innym uczestnikom ruchu drogowego.

Sporządził:
st. kpt. Jarosław Lasek
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego PSP w Rykach

Share