KP PSP RYKI: Zestawienie tygodniowe 27.02-6.03.2017

Informacja za okres 27 lutego – 6 marca 2017 roku.

Foto: Powiśle112.info

27.02.2017r.

  • Dęblin ul. Warszawska – zadymienie na poddaszu w jednokondygnacyjnym drewnianym budynku. Dym wydobywał się przez otwory w dachu. Zadymienie powstało z nieszczelnego przewodu kominowego. Ogień w piecu kaflowym, z którego powstało zadymienie został wygaszony. Zadymiona część budynku nie była zamieszkana. Działania strażaków polegały na oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej źródeł ognia. W związku ze złym stanem technicznym przewodu kominowego oraz całego budynku na miejsce został zadysponowany inspektor nadzoru budowlanego. Miejsce zdarzenia przekazane zostało właścicielowi lokalu z zaleceniem naprawy przewodu kominowego i nieużytkowaniem pieca do czasu naprawy komina.
  • Krasnogliny gm. Ryki – potrącenie rowerzysty przez samochód ciężarowy na drodze krajowej nr 48. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ocenie stanu poszkodowanego rowerzysty. Na miejsce zdarzenia przybył ZRM i udzielił pomocy medycznej poszkodowanemu. Dalsze działania polegały na pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki, kierowaniu ruchem pojazdów oraz oświetleniu miejsca zdarzenia.

03.03.2017 r.

  • Ryki ul. Lubelska – zderzenie dwóch samochodów osobowych na wiadukcie kolejowym. Pojazdy blokowały całkowicie ruch w obu kierunkach. Osoby biorące udział w zdarzeniu pozostawały w pojazdach. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz pomocy ratownikom medycznym w transporcie do karetki trzech osób, które następnie zostały zabrane przez ZRM do szpitala w Rykach. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów strażacy zebrali pozostałości po zdarzeniu, które zagrażały innym uczestnikom ruchu oraz zneutralizowali plamy płynów eksploatacyjnych.

04.03.2017 r.

  • Ryki ul. Kochanowskiego – pożar mieszkania w bloku, spod zamkniętych drzwi wejściowych wydobywał się dym. W mieszkaniu nikt nie przebywał. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz wyważeniu podwójnych drzwi wejściowych. Następnie strażacy ugasili ogień, przewietrzyli i oddymili mieszkanie oraz klatkę schodową. Dalsze czynności strażaków polegały na rozbiórce nadpalonej drewnianej boazerii, wyniesieniu i przelaniu wodą spalonych, tlących się elementów. Na zakończenie dokładnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej.

Sporządził:
st. kpt. Jarosław Lasek
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego PSP w Rykach

Share