KP PSP RYKI: Zestawienie tygodniowe 8-12.02.2017

Informacja za okres 8 – 12 lutego 2017 roku

Foto ilustracyjne / Powiśle112.info

08.02.2017r.

  • Stężyca ul. Powiśle – pożar sadzy w kominie. Właściciel przed przybyciem straży pożarnej wygasił piec. Działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP Stężyca polegały na wyczyszczeniu przewodu kominowego z wyczystki znajdującej się na poziomie piwnicy, a palącą się sadzę wyniesiono na zewnątrz. Sprawdzono komin na wysokości dachu czy nie pali się już w przewodzie kominowym. Pomiar wykonany miernikiem wielogazowym nie wskazał obecności tlenku węgla w pomieszczeniach.

10.02.2017 r.

  • Ryki ul. Warszawska – na DK nr 17 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Samochody blokowały jeden pas ruchu w kierunku Warszawy. Osoby podróżujące pojazdami opuściły uszkodzone samochody przed dojazdem straży. Działania strażaków z KP PSP w Rykach polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, pomocy policji w kierowaniu ruchem, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu VV Polo, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach. Kierowca samochodu VW Polo i pasażerka samochodu Fiat Punto zostali przewiezieni do szpitali. Dalsze działania polegały na oświetlaniu terenu akcji podczas wykonywania czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję. Po usunięciu pojazdów z drogi zebrano szklane i plastikowe elementy nadwozia stanowiące zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zneutralizowano także plamy płynów eksploatacyjnych.

11.02.2017 r.

  • Dęblin ul. Składowa – na śliskiej nawierzchni samochód osobowy w wyniku manewru omijania innego pojazdu wpadł w poślizg i wjechał na teren posesji uszkadzając ogrodzenie, skrzynkę elektryczną oraz przyłącze gazowe. W wyniku uderzenia został oberwany licznik gazu ziemnego i nastąpił wyciek gazu. Osoba kierująca sama opuściła pojazd przed naszym przybyciem, nie doznała żadnych obrażeń. Przed przybyciem straży pożarnej na miejscu zdarzenia była już Policja. Działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP Dęblin-Masów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy bezpiecznej. Na miejsce zdarzenia dojechali pracownicy Rejonowego Zakładu Gazowniczego z Końskowoli, a ich działania polegały na zakręceniu i zabezpieczeniu uszkodzonego przyłącza. Dalsze działania zastępu strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym i odciągnięciu pojazdu z miejsca zdarzenia, co umożliwiło zabezpieczenie skrzynki elektrycznej przez przybyłych energetyków. W dalszej kolejności strażacy wraz z pracownikami Pogotowia Gazowego dokładnie sprawdzili czy nie ma żadnego wycieku z uszkodzonego przyłącza gazu.

Sporządził
st. kpt. Jarosław Lasek
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego PSP w Rykach

Share