• Home »
  • Puławy »
  • KURÓW: Bez uprawnień, z promilami. Podróż zakończył na drzewie

KURÓW: Bez uprawnień, z promilami. Podróż zakończył na drzewie

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotnie południe w Kurowie. Kierujący osobowym mitsubishi wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jak się okazało 25-latek był nietrzeźwy, a także nie posiadał uprawnień do kierowania.

Foto: KPP Puławy

Foto: KPP Puławy

W minioną sobotę (10.02) służby ratownicze otrzymały informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Wojska Polskiego w Kurowie. Kierujący osobowym mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wypadł z jezdni. Swoją podróż zakończył uderzając lewą stroną auta w drzewo. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy JRG KP PSP Puławy i OSP Kurów, zespół ratownictwa medycznego i policjantów.

W chwili dojazdu służb poszkodowany mężczyzna był zakleszczony w pojeździe. Konieczna była interwencja strażaków, którzy wykonali do niego dostęp i ewakuowali z rozbitego auta. 25-latek trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego i z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Puławach, mł. asp. Ewa REJN-KOZAK: Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowca oprócz tego, że nie ma żadnych dokumentów na pojazd, to nie posiada uprawnień do kierowania. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy – miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna wkrótce poniesie konsekwencje prawne związane ze spowodowaniem kolizji i kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Share