MARUSZÓW: Zderzenie dwóch motocykli

Dwie osoby ucierpiały w wyniku zderzenia motocykli, do którego doszło w sobotę po południu w Maruszowie koło Lipska. Jeden z pojazdów najechał na tył drugiego, poruszającego się w tym samym kierunku motocykla.

Foto: KP PSP Lipsko

Do zdarzenia doszło w sobotę (9.09) kilka minut po godzinie 13:00 w Maruszowie (gm. Lipsko). Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy ratownicze z JRG KP PSP Lipsko i OSP Maruszów, a także policjantów i zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe służb na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia dwóch motocyklistów jadących w tę samą stronę, najechanie w tył pojazdu. Pierwszym motocyklem podróżowała jedna osoba, a drugim dwie. W wyniku zderzenia ucierpiały dwie osoby.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach i kierowaniu ruchem. Ponadto strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Pasażerka i jeden z kierujacych motocyklem zostali przewiezieni do szpitala w Lipsku.

Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Foto: KP PSP Lipsko

Foto: KP PSP Lipsko

Share