MŁYNKI: Pociski artyleryjskie w ogródku

Na jednej z posesji w miejscowości Młynki (gm. Końskowola) odnaleziono wczoraj pociski artyleryjskie. Natrafiono na nie podczas prac budowlanych. Właściciel posesji zawiadomił policję. Przybyli na miejsce saperzy zabezpieczyli łącznie 15 pocisków.

Foto nadesłane

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (4.09) we wsi Młynki koło Końskowoli. Podczas prac ziemnych na prywatnej posesji operator koparki natrafił na kilka pocisków artyleryjskich. Właściciel działki o znalezisku powiadomił puławskich policjantów. Na miejsce udał się m.in. policyjny pirotechnik.

Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce stwierdził, że konieczne jest wstrzymanie prac oraz dokładne sprawdzenie terenu, bowiem istnieje możliwość, że wykopane pociski nie są jedynymi na tym terenie – informuje mł. asp. Ewa REJN-KOZAK, oficer prasowy KPP w Puławach.

Podjęta została również decyzja o wezwaniu saperów z 34. Patrolu Rozminowania w Dęblinie. Po przybyciu na miejsce sprawdzili dokładnie teren i zabezpieczyli w sumie 15 sztuk pocisków artyleryjskich. Wszystkie zostały zabrane specjalistycznym samochodem na poligon, w celu neutralizacji.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Share