OPOLE LUB.: Pijana załoga roweru wodnego. Omal nie utonęli

Sporo szczęścia mieli dwaj nietrzeźwi mieszkańcy Opola Lubelskiego i ich towarzyszka, którzy w miniony czwartek wybrali się na przejażdżkę rowerem wodnym po opolskim zalewie. Na środku zbiornika jeden z mężczyzn wpadł do wody, a kiedy próbował się ratować doszło do wywrócenia pojazdu z dwójką pozostałych wycieczkowiczów.

Foto: KPP Opole Lubelskie

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (20.07) ok. godziny 14:30. O zdarzeniu powiadomieni zostali policjanci z opolskiej komendy. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej 30 – latek wraz z 23 – letnim kompanem wypożyczyli rower i zabierając towarzyszkę wypłynęli na zalew. Na środku zbiornika jeden z nich wpadł do wody.  Próby wejścia na rower zakończyły się wywróceniem pojazdu z dwójką pozostałych osób – informuje asp. sztab. Edyta ŻUR, oficer prasowy KPP w Opolu Lubelskim.

Pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy pełniący służbę na terenie kąpieliska. Interweniujący na miejscu zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn, którzy kierowali rowerem. Okazało się że 30-latek ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu zaś jego kompan prawie promil. Mężczyźni odpowiedzą za kierowaniem pojazdem niemechanicznym w stanie nietrzeźwości – mówi asp. sztab. Edyta Żur.

Policjanci apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o odpowiedzialne zachowanie. Przestrzegają również przed wchodzeniem do wody, będąc pod wpływem alkoholu.

Share