OSP BOISKA: Nowy zestaw hydrauliczny na wyposażeniu jednostki

W niedzielę 3 września w Chruślinie odbyły się Dożynki Gminne Gminy Józefów nad Wisłą. Uroczystość była okazją do przekazania i poświęcenia nowego zestawu hydraulicznego do ratownictwa technicznego, który trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Boiskach.

Foto: UG Józefów n. Wisłą

Ochotnicy z Boisk od kilku dni dysponują nowym średnim zestawem hydraulicznym do ratownictwa technicznego firmy LUKAS. Okazją do przekazania sprzętu były odbywające się w zeszłą niedzielę (3.09) dożynki gminne w Chruślinie. Przekazania zestawu druhom dokonał Wójt Gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz KAPICA. Ponadto nowo pozyskany sprzęt został poświęcony w trakcie dożynkowej Mszy Świętej odprawionej na placu przed remizą OSP w Chruślinie.

W skład zestawu wchodzą: pompa hydrauliczna, nożyce, rozpieracz ramieniowy i węże zasilające. Całkowita jego wartość to 45 tys. złotych. Zakup został sfinansowany przez Gminę Józefów (29 500 zł) przy udziale środków finansowych Starosty Opolskiego (8 000 zł), Marszałka Województwa Lubelskiego (6 500 zł) oraz Banku Spółdzielczego w Józefowie nad Wisłą (1 000 zł).

Foto dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Józefów nad Wisłą.

Foto: UG Józefów n. Wisłą

Foto: UG Józefów n. Wisłą

Foto: UG Józefów n. Wisłą

 

 

Share