PONIATOWA: Potrącenie pieszego na pasach

Policjanci badają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Poniatowej. 25–latek kierując BMW potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 59–latka. Pieszy z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

68-90069

© KPP Opole Lubelskie

Wczoraj około 15.30 dyżurny opolskiej policji przyjął zgłoszenie o tym, że na przejściu dla pieszych na ulicy Nałęczowskiej w Poniatowej doszło do potrącenia pieszego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący BMW 25 –letni mieszkaniec gminy Poniatowa jadąc od strony ulicy Fabrycznej nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącego przez jezdnię 59–letniego mieszkańca Poniatowej. Wskutek zdarzenia pokrzywdzony został przewieziony do szpitala.

25–latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. W rozmowie z policjantami przyznał, że jadąc zapatrzył się na znajomego i nie zauważył przechodzącego przez jezdnię 59-latka. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Pomimo letniego pośpiechu i urlopowego nastroju nie poddajmy się roztargnieniu i  nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

E.Ż.
Źródło: KWP Lublin

Share