REGION: Nadciąga silny wiatr i opady

Nad region zbliża się duże załamanie pogody. Przyniesie nam ono silny wiatr, a także marznące opady śniegu i deszczu ze śniegiem, które mogą powodować gołoledź.

Prędkość wiatru w regionie wzrastać będzie już późnym popołudniem w czwartek (18.01), jednak apogeum zapowiadane jest na godziny nocne. Wówczas prędkość wiatru w porywach może osiągać do ok. 70-80 km/h. Wtedy nad region dotrą również opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami marznące i powodujące gołoledź. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Termometry pokazywać będą od -1°C do 2°C. Zmiana pogody przyniesie również gwałtowny spadek ciśnienia atmosferycznego nawet o 15 hPa w ciągu niespełna 12 godzin, z ok. 1005 hPa do ok. 990 hPa.

Siła wiatru oraz opady słabnąć będą dopiero w piątek (19.01) około południa. Jednak lokalnie mogą utrzymać się nawet do soboty.

Apelujemy o ostrożność i rozważną jazdę z prędkością odpowiednią do warunków na drodze. W związku z prognozowanymi porywami wiatru zaleca się zabezpieczenie luźnych przedmiotów, które mogłyby zostać porwane przez podmuch wiatru oraz nie parkowanie pojazdów pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Wcześniej warto również naładować telefon komórkowy, a w razie potrzeby zadbać o dodatkowe źródła energii.

Share