RYKI: 59-latek odnaleziony kilkanaście kilometrów od domu

Sporo szczęścia miał 59-letni mieszkaniec Gminy Ryki, którego we wtorek (21.02) poszukiwali ryccy policjanci. Zziębniętego mężczyznę funkcjonariusze znaleźli w odległości kilkunastu kilometrów od miejsca zamieszkania. Z uwagi na wciąż panujące niskie temperatury liczyła się każda chwila.

Foto: policja

Po godzinie 8:00 we wtorek (21.02) dyżurny ryckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mieszkańca Gminy Ryki, który leczy się psychiatrycznie. Jak ustalono, w poniedziałkowy wieczór mężczyzna wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili zgłoszenia nie powrócił ani też z nikim się nie skontaktował.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania na terenie powiatu. Biorąc pod uwagę fakt, że nadal panują niskie temperatury powietrza cenna była każda chwila. Pomoc przyszła w porę. Już po kilkudziesięciu minutach około  godz. 9:00 ryccy kryminalni na terenie gminy Stężyca, kilkanaście kilometrów od domu, odnaleźli zaginionego mężczyznę – poinformował kom. Jacek WÓJCIK, oficer prasowy KPP w Rykach. Na szczęście nic mu się nie stało, był jedynie zmarznięty. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy. Bezpiecznie trafił do domu – dodał.

Share