RYKI: Skręcał w prawo, potrącił kobietę

Na ulicy Szkolnej w Rykach doszło wczoraj do potrącenia pieszej. Jak ustalono kierujący osobowym fiatem skręcając w prawo nie udzielił pierwszeństwa 65-letniej mieszkance Ryk, która opuszczała przejście dla pieszych.

Foto: KPP Ryki

Około godziny 11:00 w środę (7.02) policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Królewskiej i Szkolnej w Rykach. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy i zespół ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 32-letni kierowca pojazdu marki Fiat z powiatu radzyńskiego wykonując manewr skrętu w prawo w ul. Szkolną nie zauważył znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych kobiety. Skutkiem braku ostrożności i skupienia za kierownicą było potrącenie pieszej, która schodziła już z pasów – relacjonuje oficer prasowy KPP w Rykach, mł. asp. Katarzyna SZEWCZUK.

65-letnia mieszkanka Ryk została przewieziona do szpitala. Jak się później okazało nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem. Badanie wykazało, że 32-latek był trzeźwy.

Jak dodaje mł. asp. Katarzyna Szewczuk: Funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia po zebraniu niezbędnych informacji i analizie jego przebiegu odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania sprawy potrącenia pieszej do Sądu. Podjęli również decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 32-latkowi.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę za kierownicą i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – natężenia ruchu, stanu nawierzchni i warunków pogodowych. Jak również o zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych. Z kolei do pieszych zwracają się z prośbą, aby pamiętali o prawidłowym zachowaniu podczas poruszania się w rejonach dróg i przechodzenia przez jezdnię oraz noszeniu po zmroku elementów odblaskowych również w miejscach, w których przepisy tego nie wymagają.

Share