• Home »
  • Ryki »
  • SOBIESZYN: Wymusił pierwszeństwo, dwie osoby poszkodowane

SOBIESZYN: Wymusił pierwszeństwo, dwie osoby poszkodowane

Ryccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek (14.11) na skrzyżowaniu drogi krajowej 48 z drogą prowadzącą do miejscowości Wólka Sobieszyńska. W wyniku zderzenia się dwóch aut poszkodowane zostały dwie osoby.

© KPP Ryki

© KPP Ryki

Do zdarzenia doszło po godzinie 13. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy JRG KP PSP Ryki oraz jednostki OSP z Zosina i Ułęża, ponadto zespoły ratownictwa medycznego. Działania prowadzili również policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Wezwano również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wykonaniu narzędziami hydraulicznymi dostępu do osoby poszkodowanej i ewakuacji jej z rozbitego pojazdu, a także udzieleniu pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia. Ponadto strażacy zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne.

Policjanci zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym volvo, 28-letni mieszkaniec pow. lubartowskiego, wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Doszło do zderzenia z kią jadącą trasą krajową. W wyniku uderzenia pojazdy zatrzymały się w przydrożnym rowie – poinformował kom. Jacek WÓJCIK z ryckiej policji. W wypadku ucierpiały dwie osoby podróżujące samochodem kia. 51-letni pasażer oraz 40-letnia kierująca trafili do szpitala. Kobietę przetransportowano helikopterem.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących. Oboje byli trzeźwi. W miejscu wypadku przez kilka godzin występowały utrudnienia. Zablokowany był pas w kierunku Kocka. Ruch odbywał się wahadłowo.

Share