SOBIESZYN: Zderzenie opla ze skodą

3 osoby zostały poszkodowane w wyniku zderzenia się dwóch aut osobowych na drodze krajowej 48 na wysokości Sobieszyna. Do zdarzenia doszło w czwartek (28.09) po godzinie 17.

Foto: KPP Ryki

Foto: KPP Ryki

Do tego groźnego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 17. Na skrzyżowaniu krajowej czterdziestki ósemki z drogą lokalną doszło do zderzenia się opla ze skodą. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policjantów ryckiej drogówki.

Jak ustalono wstępnie kierujący oplem 42-latek wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Doszło do zderzenia ze skodą poruszającą się drogą krajową. W wyniku zderzenia oba auta znalazły się w przydrożnym rowie.

Do szpitala przewieziono dwie pasażerki opla w wieku 13 i 40 lat. Z kolei kierujący skodą 41-latek został zabrany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący oplem i kolejna pasażerka auta wyszli ze zdarzenia bez obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że obaj kierujący byli trzeźwi. W trakcie kilkugodzinnych czynności służb na miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, jak również apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Share