STARA DĄBIA: Wypadek przy rozładunku drewna

Do groźnego wypadku podczas rozładunku drewna w pomieszczeniu gospodarczym doszło we wtorek w Starej Dąbi k. Ryk. 55-letni mężczyzna zaczepił spodniami o koło zębate uruchomionego rozrzutnika. Pracujące tryby wciągnęły materiał doprowadzając do poważnego urazu nogi.

Foto: KPP Ryki

Do zdarzenia doszło we wtorek (19.12) około południa, w jednym z gospodarstw w miejscowości Stara Dąbia (gmina Ryki). Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego i policjantów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna przechodząc zbyt blisko uruchomionego rozrzutnika, zaczepił nogawką spodni o tryby nieosłoniętego, pracującego koła zębatego. W następstwie tego zdarzenia pracujące tryby wciągnęły materiał doprowadzając do poważnego urazu nogi – mówi mł. asp. Katarzyna SZEWCZUK, oficer prasowy KPP w Rykach.

Zespół ratownictwa medycznego udzielił rannemu mężczyźnie niezbędnej pomocy. Z uwagi na poważne obrażenia ciała mężczyzny zdecydowano o wezwaniu zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i transporcie do specjalistycznego szpitala w Lublinie.

Share