STARA ROKITNIA: Po pijaku skuterem w płot

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Taki wynik dały badania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia drogowego w Starej Rokitni w powiecie ryckim. Kierujący skuterem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji.

Foto: KPP Ryki

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Starej Rokitni w Gminie Stężyca. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla. Po przybyciu na miejsce ustalili, że  skuterem poruszało się dwóch mieszkańców powiatu ryckiego, 35-latek oraz jego 39-latek kompan. Kierujący pojazdem podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem. Swoją podróż obydwaj  mężczyźni zakończyli na ogrodzeniu jednej  z posesji – poinformował kom. Jacek WÓJCIK, oficer prasowy KPP w Rykach.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że jednośladem kierował 35-latek. Starszy z mężczyzn doznał obrażeń ciała i został odwieziony do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Byli nietrzeźwi, mieli ponad  2 promile alkoholu w organizmach – mówi kom. Jacek Wójcik. Jak dodał rzecznik prasowy ryckich policjantów: Teraz kierujący jednośladem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.  Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Share