• Home »
  • Ryki »
  • STRYJ: Pożar w gospodarstwie. Ogień pojawił się w oborze

STRYJ: Pożar w gospodarstwie. Ogień pojawił się w oborze

10 zastępów straży pożarnych walczyło z pożarem obory, do którego doszło wczoraj około południa w miejscowości Stryj, w gminie Kłoczew. Ogień strawił znaczną część dachu budynku, a także znajdujące się w środku urządzenia. Nie udało się również uratować części zwierząt. Szkody oszacowano wstępnie na około 2 miliony złotych.

Foto: KPP Ryki

Foto: KPP Ryki

Przed godziną 13:00 we wtorek (6.02) strażacy z Ryk zostali powiadomieni o pożarze murowanej obory na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Stryj koło Kłoczewa. Na miejsce skierowano strażaków z JRG KP PSP Ryki i jednostek OSP z terenu gminy Kłoczew oraz policjantów. Łącznie 10 zastępów.

Jak ustalono wstępnie ogień pojawił się wewnątrz obory i bardzo szybko rozprzestrzenił się po budynku obejmując m.in. ocieplenie dachu, a następnie cały dach. Pożar zauważyli właściciele gospodarstwa, którzy sami przystąpili do akcji gaśniczej i ewakuacji około 80 sztuk bydła. Na pomoc ruszyli też sąsiedzi. Niestety mimo szybkiej reakcji część z przebywających w oborze krów padła. 

Przybyli strażacy dosyć szybko opanowali pożar i przystąpili do jego dogaszania. Działania zakończono po około dwóch godzinach, a do pracy przystąpili policjanci, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa, którzy przez kilka godzin zabezpieczali ślady pomocne do ustalenia przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Jak poinformowała mł. asp. Katarzyna SZEWCZUK, oficer prasowy KPP w Rykach: Wstępnie wykluczone zostało podpalenie.

56-letni właściciel gospodarstwa wycenił szkody na kwotę około 2 milionów złotych. Oprócz strat w inwentarzu i konstrukcji budynku, ogień zniszczył również maszyny do podgarniania paszy i dojenia bydła.

Foto: OSP Wola Zadybska

Foto: OSP Wola Zadybska

Share