UŁĘŻ: Motocyklista najechał na tył busa

Do groźnego wypadku drogowego doszło dziś bad ranem na drodze krajowej 48, na wysokości Ułęża. Kierujący motocyklem najechał na tył jadącego przed nim dostawczego busa. Motocyklista i jego pasażer z obrażeniami trafili do szpitala.

Foto: OSP Ułęż

Foto: OSP Ułęż

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem motocykla i dostawczego busa doszło w poniedziałek (19.06) przed godziną 7:00 rano na drodze krajowej 48 w Ułężu między Moszczanką a Przytocznem. Na miejsce skierowano policjantów z komendy powiatowej w Rykach, zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Ryki i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ułężu oraz dwa zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Foto: OSP Ułęż

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący  motocyklem kawasaki, 40-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego poruszał się wraz z pasażerem w kierunku Moszczanki. Przed nim jechał bus m-ki volkswagen. Przed skrzyżowaniem pojazdy zwolniły. Motocyklista najechał  na tył busa, którym kierował obywatel Ukrainy.  W wyniku uderzenia jednoślad  zatrzymał się w przydrożnym rowie – opisuje przebieg zdarzenia oficer prasowy ryckiej policji kom. Jacek WÓJCIK.

Foto: OSP Ułęż

W wypadku ucierpieli dwaj mężczyźni poruszający się jednośladem, których przetransportowano do szpitala. Z uwagi na poważny stan kierującego motocyklem zdecydowano o wezwaniu helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący busem nie odniósł obrażeń. Jak ustalili policjanci, był trzeźwy.

Ruch w miejscu wypadku przez kilka godzin odbywał się wahadłowo. Ryccy policjanci ustalają okoliczności wypadku, a zarazem apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę.

 

 

Foto: KPP Ryki

 

Share