Po sąsiedzku • LUBLIN/REGION: Nowe samochody trafią do OSP

  43 samorządy z całego województwa lubelskiego otrzymają dofinansowanie z RPO Województwa Lubelskiego na łączną kwotę blisko 20 mln. złotych na zakup samochodów pożarniczych dla jednostek OSP. Ze wsparcia skorzysta 9 gmin z powiatów opolskiego, puławskiego i ryckiego. • WOLA BLIZOCKA, DK-48: Zderzenie z łosiem

  Kilka minut po godzinie 6. rano we wtorek (8.11) na drodze krajowej 48 w miejscowości Wola Blizocka (powiat lubartowski) doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Jadący w kierunku Moszczanki samochód osobowy potrącił przebiegającego przez jezdnię łosia. Kierujący autem trafił do szpitala.


 • ŚMIGIEL: Zawody Sikawek Konnych

  W minioną niedzielę (14.08) w miejscowości Śmigiel w powiecie kościańskim (województwo wielkopolskie) odbyły się XIII Europejskie I XVI Krajowe Zawody Sikawek Konnych. W trakcie zawodów strażacy korzystali ze sprzętu pożarniczego jaki był powszechnie stosowany w pożarnictwie pierwszej połowy XX-ego wieku.


 • OKRZEJA: 63-latek przygnieciony drzewem

  Policjanci z Komisariatu w Adamowie (powiat łukowski) wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w lesie w pobliżu miejscowości Okrzeja. 63-letni mieszkaniec Gminy Krzywda został przygnieciony przez ścinane drzewo. Helikopterem pogotowia lotniczego został przewieziony do szpitala. • BLIZOCIN: Szukają w Wieprzu wędkarza z Ryk

  Strażacy z Lubartowa i Gminy Jeziorzany wspierani przez strażaków specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 KM PSP w Lublinie i policjantów poszukują wędkarza, który najprawdopodobniej utonął w Wieprzu w miejscowości Blizocin (Gmina Jeziorzany).