Powiśle • LUBELSKIE: Wojewoda wizytował nadwiślańskie wały

  W obecnej chwili nie ma zagrożenia wystąpieniem powodzi w województwie lubelskim. Na takie niebezpieczeństwo trzeba być jednak zawsze przygotowanym. Stąd m.in. okresowe przeglądy wałów przeciwpowodziowych i ćwiczenia służb odpowiedzialnych za reagowanie na wypadek zagrożenia.
 • Strażacy mówią „Stop pożarom traw”

  Wiosna to dla każdego z nas budząca się do życia przyroda, słoneczne dni, dobiegający zewsząd ptaków śpiew, czy coraz śmielej zieleniąca się roślinność. Ta pora roku ma niestety również drugie oblicze. Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków.


 • LUBLIN/REGION: Nowe samochody trafią do OSP

  43 samorządy z całego województwa lubelskiego otrzymają dofinansowanie z RPO Województwa Lubelskiego na łączną kwotę blisko 20 mln. złotych na zakup samochodów pożarniczych dla jednostek OSP. Ze wsparcia skorzysta 9 gmin z powiatów opolskiego, puławskiego i ryckiego.


 • PUŁAWY/RYKI: Strażacy ćwiczyli ratownictwo na lodzie

  Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Puław i Ryk organizowali w minionym tygodniu szkolenia w zakresie ratownictwa na skutych lodem zbiornikach wodnych. Oprócz strażaków z jednostek ratowniczo-gaśniczych uczestnikami szkoleń byli druhowie z wybranych jednostek OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.