Puławy


 • BRONOWICE, DK-12: Ciężarówka w rowie

  Do groźnego zdarzenia doszło dziś przedpołudniem na łącznicy zjazdowej z drogi wojewódzkiej 738 na krajową dwunastkę w Bronowicach. Kierujący ciężarowym mercedesem na łuku drogi zjechał z jezdni przewracając się do rowu.


 • ŻYRZYN: Dwa samochody w rowie, poszkodowana pasażerka

  Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w Żyrzynie, na budowie drogi K-17. Kierujący mitsubishi 49-latek z Warszawy nie skręcił na łuku drogi i jadąc na wprost wjechał w pryzmę piachu uderzając w znajdującą się tam kobietę. Jak się okazało, ta była pasażerką alfy romeo, której kierowca kilkanaście minut wcześniej również wypadł z drogi. Kobieta z poważnymi […]


 • NAŁĘCZÓW: Nowy wóz w OSP

  W minioną sobotę ochotnicy z Nałęczowa odebrali nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu SCANIA. Samochód zakupiony został w ramach projektu pn.: „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych”.


 • KAJETANÓW: Granat moździerzowy na polu

  Mimo upływu lat ziemia wciąż skrywa dziesiątki niebezpiecznych pamiątek II wojny światowej, które co jakiś czas przed nami odkrywa. Tak z pewnością było też w miniony weekend na polu uprawnym w podpuławskim Kajetanowie.


 • PUŁAWY: Tragiczny wypadek na Piaskowej

  Puławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Piaskowej w Puławach. Kierująca toyotą mieszkanka Puław potrąciła dwie osoby znajdujące się na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia potrącona kobieta zmarła, jej mąż z poważnymi obrażeniami ciała przebywa w szpitalu.


 • OSP POŻÓG: Druhowie odebrali nowy wóz

  Ochotnicy z Pożoga, jako jedni z pierwszych w naszym regionie, odebrali w czwartek (12.10) nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy zakupiony w ramach projektu pn. „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. SCANIA P410 niebawem zastąpi leciwego jelcza, który zostanie przekazany na Ukrainę.


 • JANOWIEC: Pocisk artyleryjski w kopalni piasku

  Uzbrojony pocisk artyleryjski wykopał koparką pracownik kopalni piasku w Janowcu. Policjanci wstrzymali prace na budowie oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wezwani na miejsce saperzy sprawdzili teren i zabezpieczyli znaleziony pocisk, a następnie przewieźli go na poligon w celu unieszkodliwienia. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.


 • PUŁAWY: Dwa miesiące po otrzymaniu prawa jazdy doprowadził do zderzenia z „L-ką”

  Zaledwie dwa miesiące cieszył się prawem jazdy 18-latek z gminy Garbów, który doprowadził do kolizji… z samochodem szkoły nauki jazdy tzw. „L-ką”. Kierujący pojazdem marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie kierującej samochodem marki Skoda. Na szczęście kierująca oraz jej instruktor zdążyli zareagować zanim doszło do poważniejszego wypadku. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Młodemu kierowcy zostało […]


 • KĘBŁO: Niedostosowanie prędkości i śliska nawierzchnia przyczyną kolizji

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Kębło. Kobieta kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i zderzyła się z nadjeżdżającą z naprzeciwka Toyotą. Obydwie kierujące oraz pasażerka Toyoty trafiły do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń.