Ryki


 • STARA ROKITNIA: Uderzył w drzewa i dachował

  Do groźnego zdarzenia drogowego doszło we wtorek po południu w miejscowości Stara Rokitnia między Stężycą a Rykami. Kierujący saabem 27-latek z powiatu ryckiego zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewa. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. • RYKI: Niespokojna niedziela na drogach powiatu

  Padający przez całą niedzielę deszcz przysporzył kłopotów wielu kierowcom, którzy tego dnia wyjechali na drogi naszego powiatu. Tylko tej jednej doby doszło do 8 zdarzeń drogowych. Większości z nich można było uniknąć, gdyby kierowcy zwiększyli swoją uwagę i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. Padający deszcz, gorsza widoczność i śliska nawierzchnia spowodowały, że policjanci […]


 • SOBIESZYN/DK-48: Wyprzedzał na skrzyżowaniu, doprowadził do kolizji

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i ciągnika siodłowego z naczepą doszło w środę po południu na drodze krajowej 48, na wysokości Sobieszyna w gminie Ułęż. Kierowca ciężarowej scanii podjął ryzykowny manewr wyprzedzania innego pojazdu na skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia z osobowym fiatem.


 • RYKI/OPOLE LUB.: Przetargi z projektu „Kolej” rozstrzygnięte

  KW PSP we Wrocławiu ogłosiła wyniki przetargu na realizację zadania pn. „Dostawa 8 ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego. Jeden z tych wozów zasili podział bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Rykach. Z kolei w Szczecinie wybrano dostawcę 16 minibusów, z których jeden trafi do Opola Lubelskiego.


 • RYKI: Tragiczny wypadek na przejściu

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na ulicy Poniatowskiego w Rykach. 21-letnia kierująca samochodem osobowym cofając potrąciła przechodzącego przez jezdnię 78-latka. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.