Zwoleń

 • WÓLKA ŁAGOWSKA: Wypadek na krajowej 12

  Dziś przed południem na krajowej dwunastce na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego doszło do zderzenia się dwóch pojazdów, samochodu osobowego z dostawczym. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. DK12 w rejonie miejsca zdarzenia była zablokowana przez blisko 3 godziny. • OSTRÓWKA: Ofiara śmiertelna pożaru domu

  Kilka minut po godzinie 3. w nocy strażacy ze Zwolenia zostali powiadomieni o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrówka w gminie Kazanów. W budynku ratownicy natrafili na zwłoki właściciela. W akcji uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnych.


 • WYGODA: Zatrucie czadem przyczyną śmierci kobiety?

  Prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla w wyniku nieprawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych na paliwo stałe, było przyczyną śmierci 86-letniej mieszkanki gminy Policzna. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Wygoda. Na miejscu interweniowali strażacy JRG KP PSP Zwoleń i OSP Czarnolas, a także zespół ratownictwa medycznego i policjanci.


 • JANÓW, GM. TCZÓW: Śmiertelny wypadek na DK-12

  Dwie osoby zginęły w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na krajowej dwunastce w miejscowości Janów (odcinek Radom-Zwoleń). Doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z samochodem ciężarowym. Droga w miejscu zdarzenia zablokowana była do godzin wieczornych.


 • ŁUGI: Wypadek na krajowej dwunastce

  Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło wczoraj na krajowej dwunastce w miejscowości Ługi (odcinek Zwoleń-Puławy). W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba.


 • RAWICA: Nowy samochód w OSP

  W połowie września br. druhowie z OSP Rawica odebrali nowy wóz bojowy. Zakup sfinansowano ze środków własnych Gminy Tczów, przy wsparciu ze strony WFOŚiGW, KG PSP i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Samochód na podwoziu MAN TGM niebawem zastąpi w podziale starego Volvo FL6, który trafi do innej jednostki.


 • JASIENIEC SOLECKI: Nowy wóz na 90-lecie OSP

  W minioną niedzielę ochotnicy z Jasieńca Soleckiego w gminie Zwoleń obchodzili 90-lecie działalności swojej jednostki. Oprócz odznaczeń i okolicznościowych wystąpień ważnym elementem uroczystości było poświęcenie i przekazanie jednostce nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego renault midlum.


 • POLICZNA: Pożar drewnianej stodoły

  Około godziny 1:00 w nocy ze środy na czwartek zwoleńscy strażacy zostali zaalarmowani o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Policzna. Budynek spłonął doszczętnie. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.


 • JASIENIEC SOLECKI: Komendant Główny PSP dołożył do nowego wozu

  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Soleckim dotację celową w kwocie 158 tys. 610 zł. Pieniądze te przeznaczone są na realizację zadania „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu  ratowniczo-gaśniczego”.