WOLA RUDZKA: Wyprzedzał busa, wbił się w ciężarówkę. Interweniowało LPR

Policjanci z Opola Lubelskiego badają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze wojewódzkiej 824 w Woli Rudzkiej. Kierujący mazdą wyprzedzając kolumnę samochodów nie zdołał wrócić na właściwy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

Foto: KPP Opole Lubelskie

Około godziny 9:30 w piątek (6.10) służby ratownicze z Opola Lubelskiego zostały powiadomione o wypadku na drodze wojewódzkiej 824 w Woli Rudzkiej (gmina Opole Lubelskie). Na miejscu interweniowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Opole Lubelskie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim. Zespół ratownictwa medycznego i policjanci. Zadaniem służb było zabezpieczenie terenu objętego zdarzeniem, wykonanie dostępu i ewakuacja poszkodowanego kierującego autem osobowym i udzielenie niezbędnej pomocy uczestnikom zdarzenia. Policjanci zajęli się również ustalaniem okoliczności i przyczyn wypadku.

Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mazdą podjął manewr wyprzedzania busa, jednak nie zdołał wrócić na właściwy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Kierowca ciężarówki, który skręcając na przeciwległy pas bezskutecznie próbował uniknąć zderzenia z rozpędzoną mazdą, uderzył w bok wyprzedzanego przez mazdę busa – informuje opolska policja.

W wyniku zdarzenia najbardziej ucierpiał kierujący mazdą. Został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Droga wojewódzka 824 (Puławy-Opole Lubelskie) na wysokości Woli Rudzkiej była przez kilka godzin zablokowana. Ruch skierowano na wyznaczony objazd.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Apelują również o wyobraźnię i rozważnie podejmowane decyzje. Od nich zależy życie i zdrowie nasze, a także innych użytkowników drogi.

Share