ZWOLEŃ: Sprawca kradzieży sam zgłosił się na Policję, niestety miał pecha…

W dniu 30 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zgłosił się skruszony młody mężczyzna, który chciał przyznać się do kradzieży. Niestety 23 – latek miał pecha, ponieważ był już poszukiwany przez Sąd za inne przestępstwa. Teraz najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie.

Foto: policja

Dzień przed wizytą skruszonego 23-latka, do Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie. Przedstawiciel handlowy zgłosił, że na terenie Zwolenia nieznany mu sprawca dokonał kradzieży mobilnego urządzenia tzw. „skanera” z drukarką. Straty oszacował na kwotę około 10 tysięcy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego natychmiast podjęli czynności operacyjne, w wyniku których sprawca kradzieży, mieszkaniec powiatu radomskiego, chcąc uniknąć odpowiedzialności oraz dalszych konsekwencji swojego zachowania sam zgłosił się na Policję. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży, wyjaśnił funkcjonariuszom, że dzień wcześniej był pod wpływem alkoholu, i nie wie dlaczego to zrobił. Policjanci odzyskali skradzione urządzenie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na skruszonego przestępcę czekała niespodzianka, kiedy mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych. Okazało się, że jest on poszukiwany za popełnienie innych przestępstw na terenie Radomia. Mężczyzna najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie.
Agnieszka Kołdej
Źródło: KPP Zwoleń

Share